Een schoonmaker van het bedrijf Vebego is overleden nadat hij onwel is geworden na een schoonmaakdienst op het opstelterrein bij Utrecht Centraal. Een collega werd eveneens onwel en ligt nog in het ziekenhuis.
Dat bevestigt een woordvoerder van de NS. Wat er precies is gebeurd, is nog niet duidelijk. De twee waren dinsdagochtend aan het werk op een opstelterrein bij Utrecht Centraal. Daar worden treinen schoongemaakt.
Volgens een woordvoerder zijn de twee niet tijdens hun dienst of in de trein onwel geworden, maar na hun schoonmaakdienst. Zij waren nog wel aanwezig op het terrein. Donderdag werd duidelijk dat een van de twee schoonmakers is overleden. De politie doet momenteel onderzoek.
‘Grote schock’
De politie bevestigt het incident. Volgens een woordvoerder wordt momenteel onderzocht of er sprake is van verwijtbaarheid. Vebego is een bedrijf dat werkzaam is voor de Nederlandse Spoorwegen en treinen schoonmaakt.
FNV zegt erg geschrokken te zijn van het nieuws. ,,We wachten het verloop en resultaten af van de onderzoeken. Wij begrijpen dat dit voor iedereen binnen NS en de sector een grote schok is en wensen iedereen sterkte. Onze gedachten gaan uit naar de nabestaanden’’, zegt Henri Janssen, bestuurder van FNV Spoor. FNV heeft de NS om meer informatie gevraagd.